travel

Blob Storage چیست

Storage Blob یک ویژگی در Microsoft Azure است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا داده های بدون ساختار را در بستر cloud مایکروسافت ذخیره کنند. این داده ها از هر نقطه دنیا قابل دسترسی هستند و می توانند شامل صدا ، فیلم و متن باشند. Blob ها به گروه هایی به نام "containers" طبقه بندی می شوند که به حساب های کاربر متصل هستند. و البته Blob ها را می توان با کد NET نیز دستکاری کرد. به این معنی که میتوان از طرق برنامه نویسی آنها را ذخیره، حذف و پیمایش نمود


 Storage Blob یک ویژگی در Microsoft Azure است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا داده های بدون ساختار را در بستر cloud مایکروسافت ذخیره کنند. این داده ها از هر نقطه دنیا قابل دسترسی هستند و می توانند شامل صدا ، فیلم و متن باشند. Blob ها به گروه هایی به نام "containers" طبقه بندی می شوند که به حساب های کاربر متصل هستند. و البته Blob ها را می توان با کد NET نیز دستکاری کرد. به این معنی که میتوان از طرق برنامه نویسی آنها را ذخیره، حذف و پیمایش نمود.

 Storage Blob به مایکروسافت Azure اجازه می دهد تا مقدار دلخواه زیادی از داده های بدون ساختار را ذخیره کند و آنها را از طریق HTTP و HTTPS در اختیار کاربران قرار دهد. این موارد شامل پخش فیلم ، فایل ها ، متن و تصاویر به کاربران از راه دور است. Azure به کاربران اجازه می دهد Blob ها را در containers ذخیره کنند. یک Blob ممکن است فقط به فیلم اختصاص داده شود در حالی که Blob دیگر می تواند پرونده های تصویر را ذخیره کند.

مایکروسافت سه نوع Blob را تعریف می کند:

block blobs

 append blobs

 page blobs

 حباب های بلوک یا همان Blob Block  میتوانند تا 50،000 بلوک 4 مگابایت را پشتیبانی می کنند ، که در کل میشود حدود 195 گیگابایت. این حباب ها برای متن و سایر فایلهای باینری در نظر گرفته شده است.

append blobs از عملیات افزودنی پشتیبانی می کنند و برای log File ها طراحی شده اند.

 page blobs  برای عملیات خواندن و نوشتن های پی در پی طراحی شده است.

با توجه به مقدمه ای که گفته شد و با استناد به مستندات مایکروسافت Blob Storage برای موارد زیر طراحی شده است:

  • ارائه تصاویر و مستندات بصوزت مستقیم به مرورگرها
  • ذخیره فایل ها و ایجاد دسترسی توزیع شده به انها
  • Audio  وVideo Stream
  • نوشتن فایل های لاگ
  • ذخیره اطلاعات برای پشتیبان گیری و بازیابی آنها، و یا بایگانی
  • ذخیره اطلاعات برای آنالیز توسط سرویس های on-premises  یا  Azure-hosted

کاربران یا برنامه های کاربردی می توانند از طریق HTTP / HTTPS به اشیاء موجود در حافظه Blob دسترسی پیدا کنند. اشیاء موجود در  Blob Storage ها  از طریق Azure Storage REST API ، Azure PowerShell ، Azure CLI یا یک کتابخانه Clinet Azure Storage قابل دسترسی هستند. این کتابخانه ها در زبان های زیر قابل دسترس هستند:

 


به اشتراک بگزارید:

نویسنده - شرکت آرشین پیشرو

. ویراستار شرکت آرشین پیشرو

نظر خود را درج کنید

نام شما